Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Plášťovce, okres Levice

Drobný stavebný odpad

Ako nakladať s drobným stavebným odpadom?

Od 1. januára 2016 nadobúda účinnosť nový zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch, ktorý ukladá mestám a obciam povinnosť zaviesť pre drobný stavebný odpad množstvový zber, čomu sa následne prispôsobuje aj spôsob ustanovenia miestneho poplatku za drobný stavebný odpad v zákone č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Preto sa od 1. 1. 2016 zavádza nový poplatok za  množstvový zber drobných stavebných odpadov vo výške 0,015 €/kg, ktorý však bude fyzická osoba platiť len v prípade, že takýto odpad vyprodukuje.

            Drobný stavebný odpad je v zákone definovaný  ako odpad z bežných udržiavacích prác vykonávaných fyzickou osobou alebo pre fyzickú osobu, za ktorý sa platí miestny poplatok. To znamená, že medzi drobné stavebné odpady sa zaraďuje vybúraná omietka, obkladačky, dlažby, podlahové krytiny, predmety (umývadlá, vane, sprchové kúty,  WC misy) a strešné krytiny,  okrem azbestovej krytiny.  Ak občanovi takýto odpad vznikne, môže postupovať nasledovne:

A) Ak ide o menší objem odpadu, môže ho pôvodca doviesť priamo  na prekladisko TKO v Plášťovciach, napr. na  prívesnom vozíku.

B) Ak ide o väčší objem odpadu, tak pôvodca odpadu požiada Obec Plášťovce – Referát odpadového hospodárstva o kontajner, do ktorého odpad uloží. Odpad bude odvezený na prekladisko TKO v Plášťovciach. Táto služba je spoplatnená. Za odvoz kontajnera  fakturuje Obec Plášťovce v zmysle platného cenníka.

Dovezený odpad bude odvážený a zaevidovaný. Do evidencie sa zapisuje meno pôvodcu, adresa, číslo občianskeho preukazu a množstvo odpadu. Na základe nej potom správca dane, Obec Plášťovce vyrubí pôvodcovi miestny poplatok.

Prílohy:


 
Drobný stavebný odpad
Názov formuláraSúbor na stiahnutie
Objednávka na pristavenie a odvoz VKK01 - objednavka_pristavenie.pdf(216.4 kB)01 - objednavka_pristavenie.pdf
Oznámenie vzniku k miestnemu poplatku za drobné stavebné odpady02 - oznamenie_stav_odpad_FO-obcan.pdf(117.7 kB)02 - oznamenie_stav_odpad_FO-obcan.pdf
Potvrdenie o odovzdaní drobného stavebného odpadu03 - tlacivo_-_drobny_stavebny_odpad.pdf(248.2 kB)03 - tlacivo_-_drobny_stavebny_odpad.pdf

webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Počasie Plášťovce - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

Magyar verzió

9191329

Úvodná stránka